Dzurindov pokus o spojenie pravice

Autor: Tomáš Benedik | 7.2.2012 o 18:05 | (upravené 7.2.2012 o 20:39) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  339x

Zaujalo ma dnešné vyhlásenie M.Dzurindu, že majú strany napravo od stredu prestať so "žabomyšími vojnami". Áno, rozumiem, že takýmto spôsobom sa stredopravá vláda nevytvorí a bude to v konečnom dôsledku znamenať návrat R.Fica. Ale to, že vláda bude najpravdepodobnejšie červená, vieme už oveľa dlhšie.

Mikuláš DzurindaMikuláš Dzurindahnonline.sk

Po páde vlády v októbri minulého roka bola za jediného vinníka považovaná strana SaS. Samozrejme, že sa objektívne nedá vina prisúdiť jedinej strane. Už vtedy Mikloš a ďalší tvrdili, že SaS svoj koaličný potenciál nadobro stratila a ak nezmení názor na Euroval, nikto s ňou spolupracovať nebude.

Spočiatku si asi SDKÚ, KDH a Most mysleli, že dokážu sami, bez podpory SaS a Obyčajných ľudí vytvoriť pravicovú vládu. To však každý reálne zmýšľajúci človek nemohol myslieť vážne.

Prišla však kauza Gorila, ktorá prekvapujúco spôsobila väčšie problémy, ako sa dalo čakať. Problémy najmä pre stranu SDKÚ, ktorej preferencie v prieskumoch výrazne poklesli. Keďže strana vyhlásila, že so SMERom do vlády nepôjde, snaží sa spojiť pravicové strany. Vrátane SaS.

Neviem posúdiť, či boli stanoviská Mikloša a iných po rozpade vlády len pohrozením a otcovským pokarhaním. Ak to však s koaličným potenciálom mysleli vážne, tak sa im ako v mnohých iných prípadoch nedá veriť. Kauza Gorila priniesla zvrat v tom, že podmienky prijatia do možnej pravicovej vlády neukladá SDKÚ. Strane SaS totiž nejde o účasť vo vláde za každú cenu, na rozdiel od ostatných strán.

Osobne to vidím tak, že vláda Roberta Fica je nutným zlom, a to najmä pre rozpad vlády, ktorý spôsobili vládnuce strany ako celok. A to, že bola strana SaS od začiatku vylúčená z možnej spolupráce, sa ostatným pravicovým stranám vrátilo ako bumerang vo forme Gorily.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?